Zmniejsz CSS i Java Script

Zajmowanie się pozycjonowaniem stron internetowych to bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ w ten sposób odpowiada się głównie za to, aby witryna stała się bardziej rozpoznawalna w sieci internetowej. Jak wiadomo trzeba się na tym naprawdę dobrze znać, aby poszczególne usługi informatyczne zostały wykonane poprawnie i zadowoliły wymagających klientów.

Zmniejszenie CSS

Przy pozycjonowaniu poszczególnych stron internetowych przyda się specjalistom zmniejszanie różnorodnych zasobów. Pracę powinno rozpocząć się od zmniejszenia CSS. Nie jest to łatwe zadanie i trochę czasu może potrwać, ale dzięki zrealizowaniu kilku podstawowych kroków można osiągnąć w tej kategorii pełen sukces. Zmniejszanie polega przede wszystkim na tym, aby usunąć zbędne bajty. Jak sama nazwa wskazuje są one niepotrzebne i zajmują miejsce zupełnie bez sensu. Mogą to być np. dodatkowe wiersze, czy też znaki łamania. Dzięki takiej kompresji można osiągnąć zadowalające efekty końcowe prac nad pozycjonowaniem witryn www. Przede wszystkim można skrócić czas poświęcony na pobieranie, czy też na ładowanie oraz analizę. Jak widać wyraźnie takie czynności są niezwykle przydatne, dlatego właściciele stron internetowych powinni zadbać o to, aby opanować je do perfekcji. Do zmniejszania CSS zainteresowanym przydać może się np. narzędzie YUI Compressor. Jest ono zdecydowanie najlepsze na rynku i skutecznie zajmie się takim problemem informatycznym w szybkim tempie.

Zmniejszenie Java Script

Podczas realizowania takich prac informatycznych nie można też zapomnieć o zmniejszeniu Java Script. Zadanie to jest bardzo podobne, do tego, które zostało opisane powyżej, więc specjaliści nie będą mieć z tym większych trudności. Tutaj z kolei można użyć takich narzędzi jak Closure Compiler, czy też tak jak powyżej YUI Compressor. Oba narzędzia swoje zadania wykonają poprawnie i Java Script zostanie skutecznie zmniejszone w zadowalającym dla klienta czasie. W ten sposób można nie tylko poprawnie zmniejszyć rozmiary, ale też zadbać o to, aby pozmieniać nazwy w poszczególnych plikach programistycznych, jeśli ktoś uzna taką czynność za konieczną. Najważniejsze jest to, aby usługi były realizowane przemyślanie, a więc warto je sobie najpierw dokładnie zaplanować, aby pozycjonowanie stron internetowych przebiegło za każdym razem w stu procentach pomyślnie. Po zakończeniu prac związanych ze zmniejszaniem Java Script można pliki programistyczne zapisać w katalogach produkcyjnych i nie zajmuje to zainteresowanym wcale zbyt dużo czasu.