Wyeliminuj zasoby blokujące renderowanie – kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie

Prace nad pozycjonowaniem stron internetowych nie zawsze należą do najłatwiejszych, więc najpierw warto zgłębić wiedzę w tej kategorii, aby skutecznie zajmować się takimi czynnościami. W wielu przypadkach właścicielom stron internetowych zależy głównie na tym, aby skutecznie skrócić czas odpowiedzi serwera, wtedy dane ładować będą się na witrynie w bardzo szybkim tempie. Oczywiście istnieje kilka sposobów, aby uzyskać taki efekt, ale potrzebna jest w tym przypadku zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna. Nie każdy właściciel witryny posiada ją na odpowiednim poziomie, więc niekiedy strzałem w dziesiątkę okaże się inwestycja w wykwalifikowanego pozycjonera. Na szczęście takich specjalistów na rynku informatycznym obecnie nie brakuje.

Eliminowanie kodu JavaScript i CSS

Kluczem do sukcesu w wielu sytuacjach może okazać się eliminowanie kodu JavaScript oraz CSS z części strony. Takie kody odpowiedzialne są za blokowanie renderowania. Wtedy też należy na to jak najszybciej zareagować, np. za pomocą narzędzia PageSpeed Insights. Dzięki temu przeglądarka będzie mogła najpierw przeanalizować stronę, a potem ją renderować. Jeśli kody będą dalej obowiązywała, to cały proces będzie nie tylko przeprowadzony w zwolnionym tempie i zahamowany, ale może okazać się w praktyce nieskuteczny. Warto więc jak najszybciej zająć się eliminacją takich kodów, co profesjonalistom nie powinno zająć dużo czasu. W praktyce wygląda to tak, że część strony będzie można oglądać bez potrzeby posługiwania się kodami JavaScript oraz CSS. Dzięki temu nastąpi to ekspresowo, a cała czynność informatyczna będzie mogła zostać przeprowadzona skuteczniej i szybciej. Dobry pozycjoner z firmy grafpa.pl zna się na tym doskonale, więc na pewno można mu zaufać.

Asynchroniczne ładowanie

Problemy pojawiają się wtedy, gdy przeglądarka wczytuje kolejne elementy na stronie synchronicznie. Należy temu przeciwdziałać, bo to właśnie wtedy najłatwiej napotkać się na blokowanie renderowania przez kody JavaScript oraz CSS. Wtedy też za pomocą odpowiedniego narzędzia i polecenia trzeba przestawić ładowanie na asynchroniczne, co może się okazać w wielu przypadkach rozwiązaniem problemu. Oczywiście potrzebna jest do tego wiedza. Innym sposobem może okazać się przeniesienie wszystkiego na sam dół strony, jednak zajmuje to więcej czasu, ale każda zainteresowana osoba staje przed wyborem, którego musi dokonać samodzielnie. Jak widać posługiwać można się kilkoma metodami informatycznymi, aby skrócić czas odpowiedzi serwera i sprawić, że strona będzie ładowała się szybciej.