Włącz kompresję gzip

Pozycjonowanie stron internetowych to zadanie dla wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają w tym zakresie szerokie pojęcie. Przede wszystkim należy znać się doskonale na wykonywaniu poszczególnych czynności, które mogą przyczynić się do tego, aby witryna działała szybciej. Po wykonaniu kilku czynności informatycznych można sprawić, iż krócej będzie oczekiwało się na odpowiedź serwera. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej o czynnościach, które mogą okazać się przy pozycjonowaniu bardzo przydatne.

Włączenie kompresji gzip

Jednym z podstawowych zadań, przed którym staje doświadczony pozycjoner jest włączenie kompresji gzip. Co prawda trochę czasu zainteresowanym może to zająć, jednak efekty takiej czynności są dla zainteresowanych osób niezwykle zadowalające. Pozwala to na szybką kompresję danych, które przesyłane są z serwera na komputer. Przy okazji ma się wtedy pewność, że podczas takiej kompresji żadne dane nie zostaną utracone. Wystarczy wtedy dopisać stosowne polecenia w pliku .htaccess. Jest to polecana opcja dla każdego właściciela witryny internetowej, choć szczególnie popularna ta opcja jest wśród osób, które bazują na certyfikatach SSL, a takich osób jest coraz więcej. Dzięki kompresji gzip można bezproblemowo skompresować dane strony, które znajdują się na serwerze i przesłać je na komputer. Tam właśnie ulegną one dekompresji. Jak widać jest to dość skomplikowane zadanie, dlatego należy posiadać w tym zakresie tematycznym dość szerokie umiejętności praktyczne, aby sobie z tym skutecznie poradzić.

Problemy z podwójną kompresją

Czasami przy realizowaniu tego typu czynności informatycznych, które mają pomóc w skutecznym pozycjonowaniu stron internetowych można natknąć się na problemy związane z podwójną kompresją. Łatwo jest je jednak ominąć, gdy dana osoba ma na ten temat bogatą wiedzę. Czasami zdarza się tak, że serwery mają zapisaną domyślną kompresję, dzięki czemu przeprowadzana jest ona automatycznie. Nieświadomy tego właściciel strony internetowej może więc taką kompresję przeprowadzić jeszcze raz, przez co może nastąpić problem z wyświetleniem strony internetowej. Warto więc najpierw sprawdzić dokładnie, czy aby na danym serwerze taka opcja nie jest włączona domyślnie, aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów. Jak widać czynności te nie zawsze są trudne do przeprowadzenia, jednak warto inwestować w doświadczone osoby, które świetnie się na tym znają i są w stanie przeprowadzić je ekspresowo. Wtedy też czas oczekiwania na odpowiedź serwera będzie krótki.