Jak stworzyć najmocniejszy link pozycjonujący?

W dzisiejszych czasach nie łatwo jest stworzyć stronę, która będzie sukcesywnie przyciągać uwagę coraz większej liczby internautów. Zwłaszcza tych, którzy będą mogli opowiedzieć o niej swoim znajomym. Prawidłowo utworzone linki są niezwykle ważne w popularyzacji witryn i przyciąganiu uwagi nowych czytelników, ponieważ linki są wciąż podstawą algorytmu Google. Jak jednak sprawić, żeby nasz link był tym najmocniejszym?

Anchor w linkach przychodzących

Anchor stanowi zarówno treść, jak i kotwicę linku. Jest stałym elementem budowy odnośnika tekstowego, czyli hiperłącza prowadzącego do danej strony internetowej. Według wielu ludzi czołowe znaczenie dla siły linku pozycjonującego ma ilość linków prowadzących do witryny, na której link pozycjonujący ma być zamieszczony, a także właśnie anchor. Warto wiedzieć, że anchor powinien opisywać zawartość strony docelowej, do której prowadzi. W końcu każdy internauta poszukując konkretnej rzeczy w internecie, na przykład firmy, wpisuje w wyszukiwarkę hasła z nią powiązane, chociażby miasto, w którym dane przedsiębiorstwo się znajduje. Dlatego osoby zajmujące się pozycjonowaniem wykorzystują ten atrybut i wstawiają w anchor pozycjonowane słowo kluczowe. Tak więc podsumowując strona internetowa, która zawiera link do naszej witryny, powinna posiadać znaczną ilość linków z takim samym anchorem jak nasz link, ponieważ to go wzmocni.

Anchor text linków wychodzących

Duże znaczenie mają również linki wychodzące, czyli takie, które są umieszczone na naszej stronie. Może się to na początku wydawać dosyć nieprawdopodobne, ale linki wychodzące wpływają pozytywnie na pozycje oraz ranking witryny w wyszukiwarce. W końcu strona, która jest linkowana konkretnym słowem kluczowym będzie dalej likowała do innych stron z tym samym co ona anchorem.

Wiek strony oraz linku

Siła linku może zależeć również od jego wieku oraz wieku strony, do której prowadzi. Te dwa czynniki mogą mieć pozytywny, ale również i negatywny wpływ na jakość danej domeny. Wielu ludzi  uważa, że im wino jest starsze, tym jest lepsze w smaku. Czy jednak tak samo jest z wiekiem strony internetowej? Niestety nie, nawet jeżeli dana strona internetowa liczy tyle samo lat, co nasi rodzice, to jeżeli nie jest ona uaktualniana i nie prowadzą do niej żadne linki, to jej wiek nie czyni jej w żaden sposób lepszym od innych stron. Natomiast starsze linki, które utrzymały się na wieloletnich stronach i przetrwały długi okres czasu, mogą mieć dużą wartość.

Położenie linków na stronie

Innym czynnikiem wpływającym na moc linka jest jego położenie na stronie internetowej. Nikt do końca nie wie w jaki sposób jest ustalane położenie linku, ale pewnym jest to, że jego umiejscowienie ma duży wpływ na indeksacje linku. Linki umieszczone w górnej części witryny są statystycznie częściej indeksowane oraz odwiedzane przez roboty niż te znajdujące się na dole strony.

Inne czynniki

Do innych czynników, które wpływają na wartość linku można zaliczyć również podobieństwo pod względem tematyki podstrony oraz witryny, na których link będzie się znajdował bądź też do nich prowadził. Na moc linku wpływ ma również atrybut Title zgody z tytułem witryny, do której linkujemy, a także pozycja tej strony w rankingu.