Jak pozycjonować stronę wykonaną na WordPress?

Pozycjonowanie, czyli innymi słowy wysoki wynik twojej strony w wyszukiwarce Google, jest ułatwione na stronach opartych na WordPressie. Można zainstalować odpowiednie wtyczki, dodawać słowa kluczowe i sprawdzić efekt swoich działań.

Jak pozycjonować stronę wykonaną na WordPress?

Zainstaluj wtyczkę Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO zawiera miejsce na słowo kluczowe i pozwala sprawdzić, czy tekst jest nim odpowiednio nasycony. Jeśli tak, pojawi się zielony, okrągły znaczek. Równie ważna jest czytelność wpisu, dlatego nie dodawaj zbitego bloku tekstu, ale zadbaj o formatowanie treści. Dodatkowo słowa kluczowe możesz pogrubić i zaznaczyć innym kolorem, zbliżonym do reszty tekstu. Dla czytelnika będzie to niezauważalne, ale dla Google już tak.

Formatuj tekst i nasyć słowami kluczowymi

Tekst musi być nie tylko długi i wartościowy, ale również odpowiednio sformatowany. Stosuj nagłówki (H2,H3), akapity, pogrubienia. Postaraj się, by słowo kluczowe pojawiło się jako pierwsze w tytule, wstępie i kilka razy w artykule – przynajmniej raz w niezmienionej formie. Jak znaleźć słowa kluczowe dla twojego biznesu? Skorzystaj z darmowego narzędzia-planera słów kluczowych Google Adwords. Zanim dobierzesz słowa kluczowe, zastanów się, jak twoi odbiorcy będą szukać twoich usług. Jeśli wybierzesz słowa: „domki letniskowe”, a zajmujesz się projektami takich domków, nawet jeśli czytelnik do ciebie trafi, to szybko zamknie stronę, ponieważ szuka ofert noclegów na wakacje. Uściślij, co masz na myśli.

Regularnie aktualizuj

Niezależnie od tego, czy masz stronę na WordPressie czy innym CMS-ie niektóre, niektóre zasady pozycjonowania dotyczą wszystkich. Jedną z nich jest dostarczenie wartościowych treści. Najlepiej, żeby nowe treści pojawiały się minimum dwa razy w tygodniu. Dłuższe artykuły mają większe szanse, by zaistnieć w wyszukiwarce. Ponadto Google nadaje priorytet treściom, które rozchodziły się wirusowo w mediach spolecznościowych, dlatego dodaj wtyczki do wybranych kanałów, takich jak Facebook, Twitter, Instagram.